Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej – Eko Bus

14 marca z inicjatywy Prezydenta Miasta Pruszkowa – Pawła Makucha uczniowie naszej szkoły zaproszeni zostali do udziału w Mobilnym Centrum Edukacji – Eko Bus.
Eko Bus to pojazd w pełni elektryczny i dodatkowo wyposażony w panele solarne, dzięki którym zasilanie wszystkich jego urządzeń pochodzi z odnawialnych źródeł energii.
Uczestnicy warsztatów mogli zwiedzić cztery stanowiska edukacyjne dotyczące ochrony powierza oraz oszczędzania energii. Rozwiązując quizy wielokrotnego wyboru na dużym ekranie interaktywnym, nasi uczniowie w przystępny i ciekawy sposób zdobywali wiedzę o tym, jak ważna jest ochrona środowiska oraz jakie konsekwencje niesie za sobą brak troski o naszą planetę.
Dzięki nowoczesnym nośnikom i narzędziom multimedialnym wiedza ta przekazywana była w sposób ciekawy i nowoczesny.