KLASY PIERWSZE

W roku szkolnym 2024/2025 spełnianie obowiązku szkolnego rozpoczynają dzieci siedmioletnie, urodzone w roku 2017. Na wniosek rodzica naukę w klasie pierwszej szkoły podstawowej może także rozpocząć dziecko, które w roku 2024 kończy 6 lat, po spełnieniu warunków określonych w ustawie Prawo oświatowe.

1. Zapisy do klas I szkół podstawowych dotyczą dzieci zamieszkałych w rejonie danej szkoły i prowadzone będą w terminie:
  • od 4 marca 2024 r. od godz. 8.00
  • do 15 marca 2024 r. do godz. 16.00

Zapis dziecka do klasy I polega na wypełnieniu elektronicznego wniosku zgłoszeniowego.

Wygenerowany w systemie wniosek zgłoszeniowy do klasy I szkoły obwodowej należy złożyć w sekretariacie szkoły rejonowej wraz z oświadczeniem o miejscu zamieszkania dziecka, przedkładane pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń. Przy składaniu wniosku należy przedstawić do wglądu dokument potwierdzający numer PESEL dziecka, np. zaświadczenie o nadaniu numeru PESEL, dowód lub paszport dziecka, potwierdzenie zgłoszenia dziecka do ubezpieczenia do ZUS przez rodzica.

Osoba upoważniona do przyjęcia wniosku zgłoszeniowego oraz Komisja Rekrutacyjna weryfikując wnioski może wystąpić do rodziców o przedstawienie dokumentów, potwierdzających informacje zawarte w oświadczeniach oraz zwrócić się z wnioskiem o potwierdzenie informacji zawartych w oświadczeniach do Prezydenta Miasta, który za pośrednictwem odpowiednich instytucji uzyska niezbędne informacje.

Wykaz szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Pruszków

S Z K O Ł Y
NAZWA PLACÓWKIADRESTELEFONDYREKTOR
im. Józefa Piłsudskiego
ul. Topolowa 1022 758 63 52Ewa Nowicka
im. Kornela Makuszyńskiego
ul. Jasna 222 758 79 74Marek Śrębowaty
im. Miry Zimińskiej Sygietyńskiej
ul. Wojska Polskiego 3422 728 08 83Elżbieta Żurawiecka
ul. Hubala 422 758 68 07Maria Stawska
im. I. J. Paderewskiego
ul. Długosza 5322 486 31 21Aleksandra Kurtz
im. Henryka Sienkiewicza
ul. Lipowa 3122 758 79 44Anna Tybora
im. Władysława Broniewskiego
ul. Obrońców Pokoju 4422 728 94 39Magdalena Kulmaczewska
im. Marii Skłodowskiej-Curie
ul. Mostowa 622 758 12 47Konrad Stańczyk
im. Marii Konopnickiej
ul. Pływacka 1622 299 39 19Mirosława Śliwińska
  1. Rekrutacja na wolne miejsca do klas I, dla kandydatów spoza obwodu szkół, prowadzona będzie z zastosowaniem systemu elektronicznego w terminie:
  • od 18 marca 2024 r. od godz. 8.00
  • do 29 marca 2024 r. do godz. 16.00

Rekrutacja do kl. 1 dla dzieci zamieszkałych poza rejonem szkoły przeprowadzana jest tylko w przypadku, kiedy szkoła po przyjęciu dzieci rejonowych dysponuje nadal wolnymi miejscami. Kryteria rekrutacji określa Uchwała Nr XXIX.308.2017 Rady Miejskiej w Pruszkowie w sprawie określenia kryteriów rekrutacji do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Pruszków, liczby punktów za każde z  tych kryteriów oraz dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia. Harmonogram czynności w uzupełniającym postępowaniu rekrutacyjnym określa załącznik Nr 2 do  Zarządzenia Nr 24/2024  Prezydenta Miasta Pruszkowa z 30 stycznia 2024 r. w sprawie harmonogramu czynności w postępowaniu  rekrutacyjnym oraz w postępowaniu uzupełniającym w roku szkolnym  2024/2025 do publicznych  przedszkoli i do klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Pruszków.

Szczegółowych informacji na temat zapisów do klas I i rekrutacji będą udzielali:
– pracownicy sekretariatu szkoły,
– pracownicy Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Pruszkowa.

Alfabetyczny wykaz ulic ze wskazaniem obwodu szkoły – Pruszków