Opieka stomatologiczna

Szanowni Państwo,

zgodnie z zawartym porozumieniem  z Organem Prowadzącym przez firmę „Agenci Usmiechu” przekazujemy informacje dotyczące opieki stomatologicznej.

Podpisując porozumienie w zakresie opieki stomatologicznej wszyscy uczniowie zostali objęci profilaktyką – rodzic ma prawo do rezygnacji wypełniając formularz sprzeciwu i dostarczając go do szkoły. W każdej chwili można złożyć sprzeciw bądź z niego zrezygnować.

Opieka stomatologiczna obejmuje :

– świadczenia ogólnostomatologiczne do 18 r.ż. ,

– świadczenia profilaktyczne do 18 r.ż. (zabiegi profilaktyczne wymienione poniżej).

Gabinet stomatologiczny znajduje się w budynku Szkoły Podstawowej Nr 10 przy ulicy Pływackiej 16 w Pruszkowie.

CEL PROGRAMU:

• ZAPOBIEGANIE POWSTAWANIA PRÓCHNICY U MŁODYCH PACJENTÓW
  • EDUKACJA DZIECI I MŁODZIEŻY W ZAKRESIE ZDROWIA I HIGIENY JAMY USTNEJ
  • WCZESNE WYKRYWANIE PROBLEMÓW ZDROWOTNYCH DZIĘKI REGULARNYM PROFILAKTYCZNYM BADANIOM STOMATOLOGICZNYM

Uczeń biorący udział w profilaktyce będzie zaproszony na bezpłatną wizytę do gabinetu, gdzie będzie miał wykonany pełen wachlarz świadczeń refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia m.in.:

• badanie lekarskie , które obejmuje instruktaż higieny jamy ustnej,
  • lakierowanie zębów (fluoryzacja),
  • zabezpieczenie profilaktyczne lakiem szczelinowym,
  • usunięcie złogów nazębnych ze wszystkich zębów (usunięcia złogów, osadów, kamienia nazębnego),
  • leczenie próchnicy początkowej (zastosowanie preparatu w postaci żelu),
  • leczenie zmian na błonie śluzowej jamy ustnej ( np. afty, zaczerwienienia, otarcia),
  • badanie żywotności zębów ( np. po przebytym urazie/upadku w przeszłości).

Każdego pacjenta chcemy regularnie przyjmować co 3-6 miesięcy by zapobiegać powstawaniu próchnicy.

Uczeń po wizycie otrzyma formularz dedykowany rodzicom z informacją jakie świadczenia zostały wykonane oraz niezbędne informacje dotyczące np. zaleconej konsultacji specjalistycznej, stanu higieny jamy ustnej u dziecka oraz jakie zęby wymagają leczenia. Z tego względu, iż zabiegi profilaktyczne są bezinwazyjne, bezbolesne oraz bezkrwawe rodzice nie muszą obawiać się, że dziecko będzie czuło dyskomfort/ból podczas takiej wizyty.

Transport:

W celu lepszej dostępności uczniów z innych szkół do gabinetu będzie zorganizowany transport w ramach ”wycieczki do stomatologa”. Rodzice/opiekunowie nie dostarczając formularza sprzeciwu do szkoły wyrażają zgodę na udział swojego dziecka w programie oraz transport ucznia do gabinetu.

INFORMACJA DLA RODZICÓW

Formularz sprzeciwu (druk pdf)