Świetlica

W naszej szkole działa świetlica, do której mogą uczęszczać uczniowie zapisani przez rodziców. Nauczyciele opiekujący się uczniami w świetlicy stosują różnorodne metody i formy, aby rozwijać ich zainteresowania. Dużo czasu poświęcają na kształcenie umiejętności dzieci poprzez różnego rodzaju zajęcia plastyczne, umuzykalniające, sportowe. Wychowawcy świetlicy poszerzają wiadomości omawiane na lekcjach. Dzięki zabawom ruchowym
i spacerom dzieci mają okazję do czynnego wypoczynku. Zabawy integrujące
i muzyczne są codziennością pracy w świetlicy. Uczniowie mają możliwość odrabiania prac domowych, wyrównywania braków, mogą także rozwijać swoje zainteresowania.
Szczególną uwagę przywiązujemy do auto kształcenia dzieci poprzez zachęcanie ich do korzystania ze słowników i książek znajdujących się w bibliotece szkolnej.
Nauczyciele organizują wiele konkursów z nagrodami, co motywuje dzieci do lepszej pracy. Ważnym elementem pracy jest propagowanie wiedzy o Patronie naszej szkoły i symbolach narodowych.
Nauczyciele pracujący w świetlicy:
• Pani Monika Pasikowska – koordynator
• Pani Elżbieta Gryszko
• Pani Anna Juszczak
• Pani Anna Gaczyńska
• Pani Agata Królak
• Pani Anna Ręczkowska
• Pani Irena Galicka
• Pani Barbara Cieślak

Świetlica w naszej szkole czynna jest codziennie od 7:00 do 17.30.
Wszystkie informacje dotyczące świetlicy szkolnej umieszczone są na tablicy informacyjnej na II piętrze

TYGODNIOWY ROZKŁAD ZAJĘĆ

Dzień tygodniaCo dzisiaj robimy?
Poniedziałek– Zajęcia czytelnicze: gawędy, wiersze, opowiadania wprowadzające nowe hasło tygodnia
Wtorek– Zajęcia plastyczno – techniczne zgodnie z hasłem tygodnia
– Zajęcia muzyczne
Środa– Słuchanie bajek terapeutycznych – bajkoterapia
– Zajęcia rytmiczne
– Zajęcia sportowe
Czwartek– Dzień ciekawostek – prezentowanie  przez dzieci swoich zbiorów – moje hobby
– Zajęcia pogłębiające wiedzę z różnych dziedzin nauki
Piątek– Poranek z bajką
– Zajęcia muzyczne
– Popołudnie z bajką

RAMOWY ROZKŁAD DNIA

7.00 – 8.30Przyjmowanie dzieci, cicha zabawa, czytanie lektur, książek oraz prasy dziecięcej
8.30 – 9.00Śniadanie. Przygotowanie sali do zajęć porannych.
Zajęcia według planu tygodniowego, oglądanie programów edukacyjnych
10.00 – 11.30Zabawy ruchowe, zabawy dowolne według zainteresowań
11.30 – 12.00Przerwa obiadowa, zabawy indywidualne pod opieką nauczyciela. Obiad dla uczniów z pierwszej zmiany, którzy kończą lekcje o 12:35 i dla uczniów klas 4.
12.00-12.30Obiad dla uczniów z pierwszej zmiany, którzy czekają w świetlicy na rodziców lub są po lekcjach.
12.30 – 13.00Przerwa obiadowa dla uczniów, którzy rozpoczynają drugą zmianę oraz klasy 5 i 6.
13.00 – 14.00Zajęcia wg planu tygodniowego, oglądanie programów edukacyjnych
Odrabianie prac domowych. Zabawy na boisku szkolnym
15.30 – 16.00Podwieczorek
16.00 – 17.00Zabawy według zainteresowań pod opieką nauczyciela.
17.00 – 17.30Porządkowanie świetlicy

Plan pracy świetlicy w roku 2022/2023