Klasa 7b z wizytą w Akademii Piekarza „Grzybki”

W czwartek 22 lutego klasa 7b uczestniczyła w niesamowitych warsztatach piekarniczych, które miały miejsce w Akademii Piekarza Piekarni „Grzybki”.
Na miejscu uczniów przywitała sympatyczna pani Karolina, która opowiedziała, jak powstaje chleb i o najcenniejszym składniku, jakim jest zakwas. To właśnie ten cenny zakwas, wyróżnia tę piekarnię wśród innych, gdyż przygotowywany jest własnoręcznie, bez użycia gotowych mieszanek i do dziś zawiera cząstkę zakwasu sporządzonego przez założyciela piekarni Henryka Cichowskiego.
Następnie po dokładnym umyciu rąk każdy uczestnik dostał fartuch oraz specjalny czepek i przystąpił do najciekawszej części warsztatów, czyli do części praktycznej. Uczniowie własnoręcznie przygotowywali słodkie bułeczki z kruszonką i pizzę. Gdy pizza była w piecu, przeszli do hali produkcyjnej, gdzie z bliska mogli zobaczyć, jak wygląda produkcja chleba i praca piekarza.
Na koniec tej wizyty uczniowie degustowali swoją pizzę, a przygotowane przez nich bułeczki zostały spakowane i zabrane do domu.
Gorąco dziękujemy Piekarni Grzybki i przemiłym opiekunom z Akademii Piekarza. To była bardzo interesująca i inspirująca wizyta!

Iwona Szczęch
wychowawczyni kl. 7b