Klasa 4c z wizytą w Muzeum Dulag 121

W poniedziałek 19 lutego uczniowie z klasy 4c wybrali się z pierwszą wizytą do Muzeum Dulag 121.
Wzięli udział w bardzo ciekawej lekcji „Skrzynia skarbów”. Tytuł zajęć brzmi magicznie, ale dotyczy tragicznych losów mieszkańców Warszawy wypędzonych w czasie Powstania Warszawskiego ze stolicy. Pani edukatorka w przystępny sposób przybliżyła historię obozu Dulag 121. Wykorzystała przedmioty ukryte w skrzyni. Dzieci dowiedziały się, czym jest wojna i jakie przedmioty w czasie jej trwania są najcenniejsze i najbardziej potrzebne. Same też miały możliwość pracy w grupie i ustalenia listy rzeczy, które w sytuacji zagrożenia zabrałyby ze sobą. Na koniec zajęć uczniowie otrzymali do pokolorowania komiks nawiązujący do historii Muzeum Dulag 121.
Wizyta w muzeum umożliwiła dzieciom poznanie fragmentu lokalnej historii Pruszkowa. Dziękujemy Pani Annie Chomiak za ciekawe zajęcia.
Marzena Kruszyńska
wychowawca kl. 4c