Dzień Patrona

W dniu 16 maja 2023r. nasza szkoła obchodziła Dzień Patrona. Z tej okazji odbył się apel szkolny, który przygotowały klasy 1c, 4d oraz klasa 8d pod kierunkiem p. Dominiki Walczak – Paschke
oraz p. Adama Paschke.
Patronem naszej szkoły jest Henryk Sienkiewicz, dlatego podczas tej ważnej szkolnej uroczystości wystawione zostało przedstawienie na podstawie powieści,, Ogniem i mieczem’’. Uczniowie podczas występu posługiwali się oryginalną mową staropolską. Za zgodą pani Dyrektor dla naszych artystów wypożyczone zostały stroje szlacheckie.
Uczniowie klasy 1c pod kierunkiem p. Włodzimierza Ptaszka przygotowali tańce nawiązujące do staropolskich tradycji, a chór szkolny uświetnił występ, odśpiewując hymn szkoły i prezentując utwór z innej słynnej powieści Henryka Sienkiewicza pt.,, W pustyni i w puszczy’’.
Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji 🙂