Konkurs plastyczny„ Rysuję jak Bohdan Butenko”

W piątek 12 maja uczniowie klasy 1b i 3a uczestniczyli w finale konkursu plastycznego „ Rysuję jak Bohdan Butenko” organizowanym przez Filię nr 7 Książnicy Pruszkowskiej przy ul. Księcia Józefa w Pruszkowie. Konkurs organizowany był z okazji urodzin Bohdana Butenko- grafika, ilustratora, autora komiksów i książek, projektanta lalek i dekoracji dla teatrów lalkowych oraz scenografii do Kabaretu Starszych Panów, twórcy przygód Gapiszona, Kwapiszona, Gucia i Cezara. Jego prace charakteryzowała swoboda warsztatowa i duże poczucie humoru przemawiające zarówno do dzieci, jak i dorosłych.
Dzieci wykonały oryginalne prace plastyczne oraz zapoznały się z twórczością Bohdana Butenko.
Za udział w konkursie uczniowie dostali wyróżnienia i nagrody, które wręczał Prezydent Miasta Pruszkowa Pan Paweł Makuch. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe i upominki. Po uroczystości wręczenia nagród razem z Panem Prezydentem wybrali się na spacer po Urzędzie Miasta Pruszkowa, w którym mogli przede wszystkim obejrzeć jego gabinet, jak również gabinet wiceprezydenta oraz sekretarza miasta.