Gra Miejska „Z Janem Pawłem II w drogę”

Dnia 17 maja 2023r. odbyła się w Pruszkowie Gra Miejska „Z Janem Pawłem II w drogę” z okazji 103. rocznicy urodzin papieża Polaka.
Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Pruszkowie, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Pruszkowa Pana Pawła Makucha oraz Proboszcza Parafii św. Kazimierza w Pruszkowie księdza Mariana Mikołajczaka.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna składająca się z 5 uczniów : Weronika Góralczyk (kl.4b),
Piotr Dębski (kl. 5c), Maja Haponiuk (kl. 6a), Kamil Liszka (kl. 7b) i Bartosz Papierz (kl. 8c)
pod opieką ks. Jarosława Sawickiego.
Zadaniem uczestników było przejście do wszystkich miejsc wskazanych na mapie i zdobycie jak największej liczby punktów za rozwiązanie zadań ,do których należało: redagowanie krótkich tekstów literackich, wykonanie działań algebraicznych, ćwiczenia sprawnościowe. Potrzebna była znajomość biografii Jana Pawła II, wiedza na temat Światowych Dni Młodzieży, języka angielskiego, znajomośc tytułów encyklik autorstwa Jana Pawła II, znajomość postaci świętych i błogosławionych, wyniesionych na ołtarze przez Jana Pawła II, umiejętności plastyczne oraz ogólna wiedza religijna.
W grze wzięły udział drużyny ze wszystkich szkół podstawowych w Pruszkowie.
Nasza drużyna wypadła najlepiej i zajęła pierwsze miejsce. Drużyny zwycięskie otrzymały atrakcyjne nagrody, dyplom oraz gratulacje od Prezydenta Miasta Pruszkowa Pana Pawła Makucha.